kulturně společenské centrum Nový Chomutov
„Vize přestane být snem” - Najdete nás v areálu IPRM, Zadní Vinohrady, ul. Mostecká v Chomutově.

IPRM Areál bývalých kasáren a přilehlého okolí: Vytíženost areálu je podle očekávání vysoká

10.01.2013  |  články

V listopadu loňského roku se předáním Aquasvěta do správy společnosti Kultura a sport Chomutov uzavřela čtyřletá epizoda historie Chomutova, jež byla ve znamení výstavby sportovně relaxačního areálu na Zadních Vinohradech. S převzetím plaveckého stánku společnost vstoupila do nové etapy ve své existenci. Jak se s novými stavbami a provozy srovnala a co nabídne v letošním roce, jsme se zeptali její jednatelky Věry Flaškové.

V minulém roce společnost Kultura a sport Chomutov převzala poslední objekty z areálu na Zadních Vinohradech.
Znamená to pro Vás úlevu?
Převzetí jednotlivých objektů bylo naopak počátkem zvýšených nároků na zaměstnance společnosti.
Parametry všech nových zařízení se diametrálně liší od desítek let starých budov, které byly k obdobným činnostem využívány. Pracovníci přecházeli na zcela nové a moderní provozy, a tak úlevu pocítíme, až si nové technologie zcela osvojí.
Bylo pro Kulturu a sport Chomutov praktické postupné předávání objektů?
Časový harmonogram předávání objektů do správy společnosti byl sestaven tak, aby jejich běžní uživatelé mohli takřka bez přerušení využívat služeb nových objektů. Jednorázové otevření všech zařízení najednou by bylo nereálné.
I když už je vše předáno, předpokládám, že pro Vás práce ještě nekončí.
Tak velký projekt určitě bude ještě nějakou dobu doznívat...
Nedostatky se pochopitelně tak rozsáhlému projektu nemohou vyhnout. V současnosti probíhají reklamační řízení, která si kladou za cíl závady odstranit. Se zaměstnanci zase řešíme problémy provozního charakteru.
Velkou pomocí jsou pro nás návštěvníci kina i sportovišť, kteří nás na některé z nich upozorní.
Jak zatím hodnotíte odezvu uživatelů služeb areálu na Zadních Vinohradech?
Ačkoliv se před dokončením areálu objevovaly mnohé výtky k jeho poloze či výbavě, vytíženost jednotlivých zařízení je až překvapivě vysoká, což samozřejmě znovu klade zvýšené nároky na naše zaměstnance.
Který z provozů je nejnavštěvovanější?
V zimním období je to bezkonkurenčně plavecký areál. Během víkendu jej běžně navštíví až tisíc osob
denně. Důkazem je množství aut na parkovišti na Zadních Vinohradech. Nelze opominout ani zimní stadion, který je od časných ranních hodin až do pozdního večera využíván klubem Piráti Chomutov, krasobruslaři i řadou amatérských hokejových týmů.
I když většina objektů má své pravidelné využití, pořádá Kultura a sport nejrůznější akce, které vedou k dalšímu oživení Zadních Vinohrad.

Prozradíte, co se chystá na rok 2013?
Tradičními se staly akce, které jsou situovány v nejdříve otevřených objektech, tedy v kině a na zimním
stadionu. Na ledové ploše se již podruhé rozloučili bruslaři se starým rokem. Letos jich dorazilo na šest stovek a věříme, že v roce 2013 toto číslo překonáme. V kině se uskuteční další živé přenosy a záznamy koncertů vážné i populární hudby či oblíbený festival outdoorových filmů Expediční kamera. Pro návštěvníky krátce otevřeného Aquasvěta jsme připravili například rodinnou akci Vánoční šupina a díky pozitivním ohlasům předpokládáme, že ji zopakujeme na Vánoce i letos. Novinkou bude projekt Prázdniny v Aquasvětě zaměřený na výuku plavání pod odborným dohledem.
A mohou se sportovní či kulturní nadšenci těšit i na nějaké velké události, jako bylo finále juniorské hokejové ligy, florbalová Severská výzva či reprezentace ČR v basketbale?
Jako místní patriotka v první řadě věřím, že díky Pirátům Chomutov budeme moci i v příští sezoně sledovat zápasy nejvyšší hokejové soutěže. Samotné mimořádné sportovní události jsou vždy záležitostí jednotlivých sportovních svazů. Naše společnost usiluje především o to, aby podmínky,
které realizace podobných akcí vyžadují, byly co nejlepší. Špičková sportoviště proto nenabízí jen areál Zadní Vinohrady.

V minulých dnech byl společnosti oficiálně doručen certifikát basketbalové haly, jímž basketbalový
svaz potvrzuje zařazení objektu do kategorie A umožňující pořádání špičkových mezinárodních akcí.
Sportovní objekty nejsou určeny jen profesionálům, ale konají se v nich i sportovní aktivity pro veřejnost.
Můžete nastínit jejich nabídku?
Ve sportovní hale nabízíme sportovní aktivity pro všechny generace. Specializovaná cvičení jsou zaměřena na rodiny s dětmi, seniory i děti a mládež. Oblíbené jsou lekce spinningu i další pohybové aktivity. Příznivci zimních sportů mohou využívat hodiny veřejného bruslení a pro ty, co dávají přednost vodním hrátkám, jsme připravili permanentní vstupenky do Aquasvěta i samostatné vstupenky
do sportovního bazénu určené hlavně kondičním plavcům.