kulturně společenské centrum Nový Chomutov
„Vize přestane být snem” - Najdete nás v areálu IPRM, Zadní Vinohrady, ul. Mostecká v Chomutově.

Děti otestovaly nový atletický stadion

12.09.2012  |  milníky

Zatímco zimní stadion otevíraly hokejové legendy Chomutova a Československa a fotbalový stadion zase nejznámější český fotbalový klub, na atletickém stadionu dostali prostor ti nejmenší. „Atletický stadion je otevřen pro všechny obyvatele města a turisty, využijí ho chomutovské školy pro výuku tělesné výchovy, ostatní sportovci při přípravě na své soutěže, ale logicky je přednostně určen pro přípravu a sportovní výkony atletických klubů v našem městě," řekl u příležitosti slavnostního otevření stadionu primátor města Jan Mareš.

Proto už od dopoledních hodin na oválu i travnaté ploše testovali své atletické dovednosti žáci základních chomutovských škol. „Děti si zde mohly vyzkoušet různé disciplíny, jako hod pěnovým oštěpem, skok daleký z místa, překážkový běh, přeskoky na žíněnce, slalomový běh, běh přes žebřík nebo hod raketkou na cíl," popsala dopolední aktivity s programem Atletika pro děti Jana Hyjánková, která doufá, že atletický stadion bude malé sportovce lákat i nadále. Odpolední program otevření stadionu přivedl na cvičení Atletiky pro děti už děti v doprovodu rodičů, kteří mohli zmíněné disciplíny vyzkoušet společně se svými ratolestmi.

„Je parádní vidět tolik děti na stadionu a já věřím, že tento trend bude pokračovat i v dalších letech a povede to k rozvoji atletického klubu a růstu jeho základny," radovala  se  Hyjánková. V rámci projektu Atletika pro děti navštívila nový stadion i slavná dvojice olympijských medailistek. Dvojnásobná vítězka OH a světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková a bronzová překážkářka z Londýna Zuzana Hejnová se téměř ztratily v zástupu dětí žádajících o podpis. „Je to tady moc hezké a jsem ráda, že je tady tolik dětí, které se chtějí proběhnout. Snad některé z nich přičichnou k atletice a vyrostou v olympijské medailisty," ocenila nový stadion Zuzana Hejnová. Světová rekordmanka Špotáková, jež jako rodačka z Jablonce zná severočeský region velmi dobře, věří, že atletika je správnou cestou, kterou by se krajská tělovýchova měla vydat.

„V Ústeckém kraji je spousta nadaných dětí, a když budou mít takové zázemí a budou se o ně starat dobří trenéři, tak je  pravděpodobné, že by se tady mohlo objevit hodně talentů," řekla ambasadorka projektu Atletika dětem hejtmanka Ústeckého kraje  a dodala, že v rámci socio-ekonomické skladby kraje představuje atletika levnou a účinnou náplň volného času pro všechny děti. Nakonec je to královna sportů, a tak je potěšitelné, že v Chomutově dostala svůj svatostánek.