kulturně společenské centrum Nový Chomutov
„Vize přestane být snem” - Najdete nás v areálu IPRM, Zadní Vinohrady, ul. Mostecká v Chomutově.

Otevření kina SVĚT 23.9.2011

02.09.2011  |  milníky

Nové chomutovské Kino Svět v Kulturně společenském centru na Zadních Vinohradech bude v sobotu 24. září otevírat nejslavnější česká čarodějnice Saxana, protože přiletí i s novým filmem. „Jeho název Saxana a lexikon kouzel uhodlo 40 soutěžících, když jsme se ptali na nový český rodinný film, který bude mít v září premiéru," říká primátor města Jan Mareš. Z došlých správných odpovědí budou vylosováni 3 šťastlivci, kteří obdrží 2 vstupenky na první den promítání. Soutěž pokračuje a kdo nestihl první kolo, má možnost v týdnu od 5. do 9. září odpovědět na druhou otázku. Tentokrát na email  asistent@kultura-sport.cz stačí zaslat příjmení trojice nezdárných spolužáků, které ve filmu Dívka na koštěti ztvárnili Jan Kraus, Vlastimil Zavřel a Michal Hejný. Ze správných odpovědí se opět budou losovat výherci.

Hlavním bodem programu není jen promítání premiér ového filmu, ale také výstava filmových kostýmů a beseda s tvůrci nového filmu o čarodějnici Saxaně. Ti se také zúčastní samotného křtu nového filmového stánku. „Křtít se bude nové kino naprosto stylově, a to odvarem z babského ucha," prozrazuje Věra Flašková, jednatelka společnosti Kultura a sport Chomutov, která chystá opravdu pestrý doprovodný program celého slavnostního dne. Technické možnosti kina představí i promítání dalších filmových lahůdek. Pro děti to budou Šmoulové ve 3D provedení.

Koncert U2 ve 3D

„Dále máme připraveny soutěže o filmové ceny," dodává Věra Flašková.  Slavnostní otevření zakončí unikátní projekt – první 3D záznam koncertu na světě. Diváci se mohou těšit na koncert skupiny U2. Záznam byl natočen během jihoamerického turné Vertigo a neopakovatelnou atmosféru živého vystoupení legendárních U2 si mohou diváci vychutnat díky vyspělé digitální technologii 3D a vícekanálovému surround zvuku. Film slibuje novou dimenzi filmového prostoru, kde se divák stane účastníkem vyprodaných koncertů U2, kdy turné Vertigo je jedním z neúspěšnějších koncertních šňůr vůbec. Tento záznam zatím uvedlo jen několik kin.

Vyhlášena je i výtvarn á soutěž s názvem Saxana aneb jak ji vidím já. Soutěžit mohou všichni – děti i dospělí. „Oceníme nejlepší kresby, fotografie nebo malby na formátech od A4 do B1 s uvedeným jménem, věkem a kontaktními údaji," říká primátor Mareš. Výtvarné výtvory je možné až do 20. září odevzdat do městského informačního centra.

Fotogalerie